Haberler
Düğün Organizasyonu

Organizasyon Group Tarafından Hazırlanan Gecede Kıraç evlendi...

Ali Tufan Kıraç ve Ayşe Şule Bilgiç, yıllardır süren birlikteliklerini evlilikle sonuçlandırdılar.
Nikah Fenerbahçe Faruk Ilgaz tesislerinde gerçekti. Nikahı Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk kıydı. Gelin ve damadın nikah şahidi, TMC Yönetim Kurulundan Cevat Saraç ve Mustafa Karahan oldu. Ünlü sanatçının yakın dostlarının ve ailelerinin yer aldığı geceye Aziz Yıldırım, Ali Koç , Fe


Cem Yılmaz ve Ahu Yağtu

Cem Yılmaz ve Ahu Yağtu Pera Palace Otelde Evlenip Eğlenirken Davetlilerin  Çocukları Organizasyon Group\'un Animasyon Ekibi ile Eğlendi. Şef Animatörümüz Bora Kavala Ve Ekibi Çocuklara Unutamayacakları Bir Gece Yaşattı.Şamdancı Şamdan

Şamdan ve düğün organizasyon ekipmanları İmalatı ve satışı yapmakta olan Türkiyenin ilk organizasyon ekipmanları satış marketi Şamdancı yeni yerinde hizmetinde. Şamdan Modelleri, Supla, Mumluk, Peçetelik, Masa Örtüsü, Banket Nikah Masası, Sandalye ve bir çok ekipmanın satış ve kiralamasını yapmaktayız.

Yeni yerimize taşındık.
Müşteri Memnuniyeti

Organizasyon memnuniyeti oldukça yüksek çıktı. Ekibinize ve size teşekkür ederiz. Havva Altunsoy VAILLANT

Organizasyon

Düğün Organizasyonu Ses - Işık Sistemleri Açılış - Kokteyl Organizasyonları
  
Alış Veriş Merkezi Süsleme Piknik Organizasyonları Ekipman Kiralama
  
Yer Gösterme  Siyasi Parti Organizasyonu İllüzyon & Sihirbazlık Organizasyonu
  
Havai Fişek Volkan Konfeti Show Animasyon Show Grupları

Daha Fazla Bilgi için tıklayınızOrganizasyon Hattı
+90 216 565 10 58
Hizmetlerimiz
Piknik Organizasyonu, Ramazan Organizasyonu, Lansman, Yilbaşı Organizasyonu

İstanbul Piknik Alanları | İstanbul Çatalca Piknik Alanları ...

ANA SAYFA HAKKIMIZDA HİZMETLERİMİZ REFERANSLARIMIZ GALERİ ORGANİZASYON FİRMASI DÜĞÜN ORGANİZASYONU İSTANBUL DÜĞÜN ANİMASYON İLETİŞİM
 Lansman Ve Bayi Toplantıları  
 Açılış Organizasyonları  
 Gala Geceleri Ve Ödül Törenleri  
  Temel Atma Törenleri  
  Gemi İndirme Törenleri  
  Fuar Organizasyonu  
  Sahne Tasarım Ve Uygulama  
  Ses Işık Sahne Sistemleri  
  Görüntü Sistemleri  
  Simultane Çeviri Sistemleri  
 Ramazan Organizasyonları  
 Animasyon Show Gurupları  
 Çadır Tribün Sistemleri  
 Defile - Manken Organizasyonları  
  Dekorasyon Ve Konsept Hazırlama  
  Kokteyl & Catering Organizasyonları  
 Kurumsal Piknik Organizasyonları  
  Sanatçı Organizasyonu  
  Siyasi Parti Organizasyonu  
  Teknik Hizmetler  
  Toplantı Ve Seminer Organizasyonları  
İstanbul Piknik Alanları

A B C-Ç D E F G-G H I-I J K L M N O-Ö P R S-S T U-Ü V Y-Z
ANIT ÇINARLAR ResimleriANIT ÇINARLAR
Çatalca merkezinden rahatlıkla ulaşılabilen bu anıt ağaçlar, tabiatın gücünü ve bereketini göstermesi bakımından son derece ilginç örneklerdir. Çevre ve Orman Bakanlığının büyük önem verdiği anıt değerindeki ağaçların korunması projesi içinde yer alan saha, özellikle tabiat araştırmacıları için büyük önem taşımaktadır. Çatalca"nın Subaşı mevkiinde 2 adet çınar ağacı bu kapsamdadır. Yine Subaşı-Havuzlar bölgesindeki çınar ağaçları ise tahminen 900-1000 yaşları arasında olup, 15 metre boy, 3,5 metre çap ve 17 metre çevre genişliğine sahiptir. Çatalca merkezinden rahatlıkla ulaşılabilen bu anıt ağaçlar, tabiatın gücünü ve bereketini göstermesi bakımından son derece ilginç örneklerdir.
AVCI KORU  ResimleriAVCI KORU
Üsküdar-Şile TEM Otoyolunun Ömerli mevkii civarında zengin ağaç örtüsüne sahip mesire yerlerindendir. Üsküdar-Şile TEM Otoyolunun Ömerli mevkii civarında zengin ağaç örtüsüne sahip mesire yerlerindendir. İçinde yer yer maden ocakları bulunan 6520 dönümlük sahada bitki türleri de dikkat çekmektedir. Oturma alanları bulunmamasına rağmen genişliğiyle kalabalık grupları ağırlamakta ve dinlenme imkanı sunmaktadır. Patika yollarla ormanın içleri gezilip, farklı bitki ve böcek türleri keşfedilebilir. Koşu ve kros imkanıyla sportif aktiviteler için de hayli uygundur.
AZİZPAŞA ResimleriAZİZPAŞA
Maslak-Gültepe-Levent-Kağıthane- Eyüp gibi yerleşimlere yakınlığı, ilginç bitki örtüsü ve geniş piknik alanlarıyla çok tercih edilen bir bölgedir. Maslak-Gültepe-Levent-Kağıthane- Eyüp gibi yerleşimlere yakınlığı, ilginç bitki örtüsü ve geniş piknik alanlarıyla çok tercih edilen bir bölgedir. Giriş bölümünde sizi karşılayacak düzlüklerde konaklayabileceğiniz gibi biraz daha yolu göze alıp tepelere doğru çıkabilirsiniz. Bu aynı zamanda ciğerlerinizi oksijenle doldurmanızı sağlayacaktır. Tepedeki çimenlik saha, özellikle şirket, dernek, okul ve benzeri özellik taşıyan grupların aktiviteleri için çok uygundur. Kafeteryadan piknik için gerekli malzemeleri temin edebileceğiniz gibi, size sunulan ızgaralardan da afiyetle yiyebilirsiniz.
BİNBAŞI ResimleriBİNBAŞI
Kemerburgaz ya da Belgrad Ormanları v içinden rahatlıkla ulaşabileceğiniz zengin bir ağaç ve bitki örtüsüne sahip piknik yeridir. Kemerburgaz ya da Belgrad Ormanları v içinden rahatlıkla ulaşabileceğiniz zengin bir ağaç ve bitki örtüsüne sahip piknik yeridir. Yürüyüş parkuru ve oturma mekanlarıyla dikkat çekiyor. Rivayet edilir ki, Osmanlı İmparatorluğunun son yıllarındaki savaşlarda bir bölük asker bölgeye sığınmak zorunda kalır. Açlık ve susuzluk giderek artmaktadır. Asker huzursuzdur ancak kamp yerinden ayrılmak da mümkün değildir. Bunun üzerine günlerce çare arayan bölük komutanı binbaşı, geceden sabaha kadar açtığı kuyudan su çıkarmayı başarır ve bölgeye de adını vermiş olur. Girişteki kafeterya ziyaretçilerin birçok ihtiyacını karşılayacak donanıma sahiptir. Mesire yerinde çocuklar da unutulmayarak şirin bir oyun bahçesi kurulmuştur.
MEHMET AKİF ERSOY ResimleriMEHMET AKİF ERSOY
Mehmet Akif Ersoy mesire yeri, neredeyse anıtsal değere ulaşan ağaçlarıyla da önem taşımaktadır. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy adına kurulan bu mesire yeri Sarıyer ve Levent gibi yerleşimlere yakınlığıyla önemli avantajlara sahiptir. Üstelik son derece güzel restoran ve bakımlı oturma alanlarıyla kalabalık grupların konaklamasına imkan vermektedir. Soğuk içeceklerin yanı sıra, çay ve Türk kahvesi servisiyle susuzluğunuzu giderebilirsiniz. Mini futbol sahası her yaştaki futbol tutkunlarının top koşturabileceği vasıflara sahiptir. Yılın 4 mevsimi kendisine has bir atmosferi bandıran Mehmet Akif Ersoy mesire yeri, neredeyse anıtsal değere ulaşan ağaçlarıyla da önem taşımaktadır.
ŞAMLAR-ARNAVUTKÖY ResimleriŞAMLAR-ARNAVUTKÖY
Fıstık çamları altındaki geniş düzlükler, yürüyüş yolları, tilki, şahin ve diğer yabani hayvanlarıyla İstanbullular için ideal bir tabiat köşesidir. Şehirleşmenin yıkıcı gücünün durdurulduğu ormanlar olarak Şamlar ve Arnavutköy Mesire Yerleri büyük önem taşıyor. Fıstık çamları altındaki geniş düzlükler, yürüyüş yolları, tilki, şahin ve diğer yabani hayvanlarıyla İstanbullular için ideal bir tabiat köşesidir. Birbirlerine sınır olan Kayabaşı Samlar ve Arnavutköy Mesire Yerleri özellikle hafta sonları kalabalık gruplara ev sahipliği yapmaktadır. Yeni oluşturulan sosyal tesisler ve oturma sahaları bölgenin çekiciliğini daha da artırmaktadır. Ulaşım kolaylığı ve başarılı işletmecilik ziyaretçiler için hayli memnuniyet vericidir.
AYDOS ResimleriAYDOS
Aydos Tepesi ve eteklerindeki doğal güzelliklerle bezeli mesire yeri, günlük dinlenme ve aktiviteler için ideal bir atmosfer sunmaktadır.Aydos Tepesi ve eteklerindeki doğal güzelliklerle bezeli mesire yeri, günlük dinlenme ve aktiviteler için ideal bir olarak kullanılması çam ağaçlarından oluşan ormanının ne denli zengin olduğunu ortaya koymaktadır. 15 dakikalık bir yürüyüşle tırmanacağız yükseltilerin güzelliği bütün yorgunluğunuzu unutturacaktır. Hele hele akşam vakti, adalar üzerinde güneşin batışını seyretmek hiçbir şeye değişilmez. 4 farklı giriş bölümü bulunan 6620 dönümlük mesire yerindeki gölet, çevresindeki ekolojik bütünlük i küçük bir Uzun Göl manzarası oluşturmaktadır. Piknik sahaları, büfesi ve koşu parkurları oldukça bakımlıdır.
AYVAT BENDİ ResimleriAYVAT BENDİ
Küçük yükseltilerin arasındaki su toplama havzası Beigrad Ormanları"ndaki en güzel manzaralardan biridir. Kağıthane Deresi"nin kollarından olan Ayvat Deresi üzerinde kurulmuştur. 1765"te 3. Mustafa döneminde yapılan tarihi bendin yüksekliği 13.45, tepe uzunluğu ise düz hat olarak 63 metredir. Küçük yükseltilerin arasındaki su toplama havzası Beigrad Ormanları"ndaki en güzel manzaralardan biridir. Yabani bir çok hayvan türünün bulunması ekolojik açıdan bölgeyi önemi kılıyor. Tabiat ve fotoğraf meraklıları için zengin bir mekan özelliğinin yanısıra giriş yerindeki düzlükler piknik ve dinlenme için idealdir. Osmanlı imparatorluğu"nun İstanbul için inşaa ettiği su yollarının önemli bir halkası olan Kurtkemeri de büyük ilgi çekmektedir.
BAHÇEKÖY FİDANLIĞI ResimleriBAHÇEKÖY FİDANLIĞI
İstanbullular istedikleri fidanı çok uygun fiyatlarla alabilecekleri gibi, uzmanların bilgisinden de yararlanabilirler. Çevre ve Orman il Müdürlüğü"nün 1944"ten beri fidan üretimi ve dağıtım merkezidir. Orman mühendisleriyle birlikte uzman personelin çalıştığı fidanlık, çok farklı ağaç türlerini barındırıyor, İstanbullular istedikleri fidanı çok uygun fiyatlarla alabilecekleri gibi, uzmanların bilgisinden de yararlanabilirler. Yeşilin her tonuyla bezenmiş çevreyi gezerken kendinizi aynı zamanda bir oksijen çadırında hissedersiniz. Bahçeköy fidanlığı, laboratuar çalışmalarıyla da ülkemizin tabiat varlığına çok önemli katkılarda bulunmaktadır. Fidanlık 83 dönüm olup, fidan yetiştirme alanı 43 dönümdür. Genelde iğne yapraklı ağaçlar (ladin, göknar, servi, mazı, ardıç türleri) ve Süs Bitkileri (akuba,taflan,şimşir, ortanca, dağ muşmulası, kartopu) üretilmektedir. Az miktarda aşılı fidan (mavi ladin, mavi sedir) üretimi de yapılmaktadır.
BELGRAD ORMANLARI - NEŞET SUYU ResimleriBELGRAD ORMANLARI - NEŞET SUYU
Neşetsuyu Mesire Yeri, zengin flora ve faunasıyla doğa bilimcilere de hizmet vermektedir. Adını, Belgrad Ormanlan"nın ıslahı için büyük gayret sarfeden Müderris Neşet Bey"den (1881-1929) alan serin suyun etrafında kurulan önemli bir mesire yeridir. Ulaşım kolaylığı ve Belgrad Ormanlan"nın tam ortasındaki konumuyla yılın dört mevsimi, haftanın 7 günü tabiat severlerin akınına uğrar. Güzel suyunun yanısıra, Büyükbent etrafında ring yapan 8 kilometrelik koşu parkuru, temiz piknik alanları, kafeteryası ve otoparkı ile istanbullular için ideal imkanlar sunar. Spor kulüplerinin kros ve nefes açma çalışmaları için değerlendirdiği Neşetsuyu Mesire Yeri, zengin flora ve faunasıyla doğa bilimcilere de hizmet vermektedir.
BELGRAD ORMANLARI - BENTLER ResimleriBELGRAD ORMANLARI - BENTLER
Ormanın derinliklerine kadar uzanan yürüyüş parkurları ve bisiklet yolu sizi her mevsim ayrı bir güzelliğe taşır. Belgrad Ormanları"ndaki en güzel mesire alanlarındandır. Osmanlı imparatorluğu döneminde şehrin su ihtiyacını karşılamak amacıyla birbiri ardına inşa edilen, Topuzlu Bendi (1750) Valide Bendi (1796) ile 2. Sultan Mahmut Bendi (1839) buradadır. Büfeden piknik için gerekli hizmeti alabilmeniz mümkün. Ormanın derinliklerine kadar uzanan yürüyüş parkurları ve bisiklet yolu sizi her mevsim ayrı bir güzelliğe taşır. Bahar ayındaki yeşil örtü, yazdaki serinlik, sonbaharda sarıdan kırmızıya dönen renkler ve kışın yalınlığı tabiatla bir olma duygularınızı coşturacaktır.
BELGRAD ORMANLARI - FALİH RIFKI ATAY ResimleriBELGRAD ORMANLARI - FALİH RIFKI ATAY
Ormanın derinliklerine yapılacak yürüyüşlerde bir çok çiçek ve bitki türü sizleri karşılayacaktır. Ağaç denizi Belgrad Ormanları"nda daha bir sakin köşe dilenirse gidilecek yer, ünlü edebiyatçımız / Falih Rıfkı Atay"ın adını taşıyan mesire yeridir. Neşet Suyu ve Kömürcübent arasındaki 200 dönümlük alanda misafirlerini ağırlar. Ahşap oturma mekanlarıyla donatılmış alanlar her şartta piknik yapma imkanı sağlamaktadır. İçerisindeki mini kafetaryanın ızgaraları hayli leziz. Su kaynakları bol olan Falik Rıfkı Atay Mesire Yeri"nin içindeki mini futbol sahası özellikle gençler ve çocuklar için bulunmaz bir şans. Ormanın derinliklerine yapılacak yürüyüşlerde bir çok çiçek ve bitki türü sizleri karşılayacaktır.
BÜYÜKADA ResimleriBÜYÜKADA
Yeşilin ve mavinin kucaklaştığı bir güzel beldede hem tatil yapıp hem de çalışabilmek fikri kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Yeşilin ve mavinin kucaklaştığı bir güzel beldede hem tatil yapıp hem de çalışabilmek fikri kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Bu hiç de zor değil. Büyükada Mesire Yeri içindeki 85 oda 200 yataklı pırıl pırıl tesislerde bu hayalinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz, Büyükada Resort"te tatil yaparken kısa bir vapur yolculuğu ile İstanbul"daki işinize de gidip gelebilirsiniz. Tesis, açık havuzu, enfes yemekleri, bakımlı çevresi, spor aktivite merkezi ve güler yüzlü personeliyle sizi bu imkandan yararlanmaya çağırıyor. Üstelik, Adalar"ın kendine has güzelliği ve bol oksijeni de cabası.
ÇATALCA - MAREŞAL FEVZİ ÇAKMAK ResimleriÇATALCA - MAREŞAL FEVZİ ÇAKMAK
Mareşal Fevzi Çakmak"ın adını taşıyan bu mesire yeri, Çatalca"nın önemli dinlenme ve piknik yerlerinden biridir. Türkiye Cumhuriyetinin kurucu isimlerinden Mareşal Fevzi Çakmak"ın adını taşıyan bu mesire yeri, Çatalca"nın önemli dinlenme ve piknik yerlerinden biridir. Yer yer çam ağaçlarıyla kaplı olması renk örtüsüne ayrı bir güzellik katmaktadır, içindeki açık yüzme havuzu yaz mevsiminde hizmet vermektedir. Mesire yerine girişteki yükseltiden Trakya"nın geniş topraklarını ve Çatalca Tren istasyonunu seyredebilirsiniz, ilçenin hemen yanında olmasıyla avantajıyla da her mevsim ziyaretçi akınına uğrar.
ÇİLİNGOZ ResimleriÇİLİNGOZ
Karadeniz"in kıyısında uzun ve hayli geniş beyaz bir kumsal... Dalgaların yüzyıllardır döve döve ilginç şekillere bezediği kayalıkların arasından denize karışan bir dere. Karadeniz"in kıyısında uzun ve hayli geniş beyaz bir kumsal... Dalgaların yüzyıllardır döve döve ilginç şekillere bezediği kayalıkların arasından denize karışan bir dere... Ve bütün bu güzel tabloyu tamamlayan yeşil bir örtü... işte Çilingoz burasıdır, ister kendinizi sıcak kumsala atın. ister sadece bu yöreye özgü Longos" tabir edilen bitki ve ağaç zenginliğini keşfetmek için yürüyüşe çıkın. Balık tutmaya meraklıysanız da şansınız mutlaka size gülecektir. Zira, Çilingoz Deresi ve Karadeniz hayli bereketlidir. Akşam güneşi battığında çadır ve Bungolov önlerindeki sohbetler ise sıcak dostlukların hatırası olarak uzun yıllar sizinle kalacaktır.
DEĞİRMEN BURNU ResimleriDEĞİRMEN BURNU
Adalar deyince akla bir çok güzellik gelir. Bunların arasında Heybeliada"daki Değirmen burnu mevkii ayrı bir cazibeye sahiptir. Adalar deyince akla bir çok güzellik gelir. Bunların arasında Heybeliada"daki Değirmen burnu mevkii ayrı bir cazibeye sahiptir. Bölgeye adını veren tarihi değirmene çıkıp, diğer adaları ve İstanbul kıyılarını seyredebileceğiniz gibi, şehir hatları vapurlarını da selamlayabilirsiniz. Aşıklar yolunda yürüyebilir, koşabilir veya hemen kenarında nefis bir piknik yapabilirsiniz. Çam ağaçlarının kokusu yosunlara karışır, sizi başka bir dünyaya taşır. Faytonla renklendirebileceğiniz geziniz süresince mesire yerindeki büfeden her ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz, istenirse, küçük koylar, deniz sefasına da imkan vermektedir.
DİL BURNU ResimleriDİL BURNU
Sadece İstanbul"un değil, Türkiye"nin de en nadide köşelerinden biri. Sadece İstanbul"un değil, Türkiye"nin de en nadide köşelerinden biri. Adalara has mimari, Marmara mavisi ve çam ağaçlarının fıstıki yeşili ile bir araya geldiğinde ortaya çıkan tablo gerçekten hayranlık verici. Böyle bir ortamda piknik, plaj, yürüyüş ya da yelken gibi aktivitelerden birini seçmek tamamen size bağlı. Kızılçamlar arasından koyları, biraz vaktiniz varsa güneşin batışını seyretmek çok az bulunabilecek bir keyiftir. Dil burnu, kafeterya, piknik ve doğa yürüyüşleriyle de sizi gün boyu kendinde tutmayı bilecektir.
ELMAS BURNU ResimleriELMAS BURNU
Karadenizin maviliğini bölen siyah kayaların korumasıyla oluşan enfes bir koy. Karadenizin maviliğini bölen siyah kayaların korumasıyla oluşan enfes bir koy... Uzun kumsalı, çam ormanı ve sessizliği ile bir çok tatil merkezinin bile ötesinde. Deyim yerindeyse Elmas değerindeki mesire yerinde isterseniz çadırınızla rahatlıkla geceleyebilir, denizin sesiyle güne merhaba diyebilirsiniz. Tepelerden denizin derinliklerine kadar inen kayalıklar özellikle zıpkınla balık avcılığı için çok idealdir ve büyük ilgi görmektedir. Koyun hemen karşısındaki Martı Adası çok sayıda deniz kuşunu barındırırken, bu güzelliğe zaman zaman yunuslar da eşlik etmektedir. Rivaya kadar gitmişken çevre ve ırmak boyu yürüyüşlerini ihmal etmeyin. Tabiat, insanlara hayli cömert davranmış, tarım ve meyvecilik imkanları da vermiştir.
FATİH ORMANI ResimleriFATİH ORMANI
Bisiklet tutkunlarının sıkça uğradığı Fatih Ormanı, giriş kısmının sol tarafındaki geniş çocuk bahçesiyle de aileler tarafından tercih edilmektedir. Orman sevgisiyle de tarihe geçen Fatih Sultan Mehmet"in adını taşıyan önemli bir mesire yeridir. Yerleşim merkezlerine çok yakın olması yanında 1500 dönüme yayılan gür ağaçları ve rekreasyon alanlarıyla günün her saati gezip görülebilir. Giriş bölümündeki kafeterya, güler yüzlü personeli ve nefis yiyecekleriyle sizleri ağırlayacaktır, istediğinizde ise ana yolu takiben ormanın derinliklerine inip oturma gruplarında kendinize iyi bir sofra kurabilirsiniz. Bisiklet tutkunlarının sıkça uğradığı Fatih Ormanı, giriş kısmının sol tarafındaki geniş çocuk bahçesiyle de aileler tarafından tercih edilmektedir.
FATİH ÇOCUK ORMANI, PARK ORMAN ResimleriFATİH ÇOCUK ORMANI, PARK ORMAN
"Dört mevsim eğlencenin merkez üssü" olarak sloganlaşan hizmet anlayışı tabiatla da hayli barışık. Tabiatın kucağında, her yaşın ihtiyaç duyacağı her şeye cevap veren bir mekan, Park orman... İstanbul"un içinde, karmaşa, koşuşturma ya da bildik metropol problemlerinin ise tamamen dışında... Çocuklara ayrılan bölümde çok sayıda oyun grubu bulunuyor. Spor, müzik, sanat ve sosyal etkinlikleri ile günün 24 saati misafirlerine unutulmaz keyifler sunuyor. "Dört mevsim eğlencenin merkez üssü" olarak sloganlaşan hizmet anlayışı tabiatla da hayli barışık. Mekanların kurulmasında ağaç ve bitki örtüsüne dikkat edildiği daha ilk anda göze çarpıyor. Bisiklet, kros ve yürüyüş gibi aktivitelerden sonra havuzunda serinleyebilir, akşam yemeğinizi canlı müzik eşliğinde yiyebilirsiniz. Ya da, çam ağaçlarının altına uzanıp sadece kendinizi dinleyebilirsiniz, tercih sizin.
FATİH ÇEŞMESİ ResimleriFATİH ÇEŞMESİ
Burada kuş cıvıltıları arasında unutulmaz bir gün geçirmek ya da koşu yaparken bir sincap ile karşılaşmak, unutulmaz hatıralar arasında yerini alır. Kutlu belde istanbul"un kapılarını bize açan Fatih Sultan Mehmet"in adına vakfedilen çeşme etrafında kuruludur. Giriş kısmındaki bu çeşme,yıllardan beri hizmet sunmakta, özellikle yaz mevsiminde çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Mesire yerinde ahşap kullanılarak inşa edilen mini kafetarya oldukça sıcak bir atmofsere sahiptir. Piknik alanları ve toprak yollar bu güzel dekoru tamamlıyor. Burada kuş cıvıltıları arasında unutulmaz bir gün geçirmek ya da koşu yaparken bir sincap ile karşılaşmak, unutulmaz hatıralar arasında yerini alır.Birbirine çok yakın büyüyen meşelerden oluşan 250 dönümlük saha, yılın her mevsim farklı renk ve gölge özellikleriyle de büyük ilgi topluyor.
GAZİ MAHALLESİ ResimleriGAZİ MAHALLESİ
Oturma mekanları bulunmamasına rağmen yürüyüş ve piknik için uygun şartlara sahiptir. İstanbul"un hemen yanı başında gözden kaçan güzelliklerinden biridir. Alibeyköy Barajı olarak da bilinen mesire yeri, Gazi Mahallesi, Alibeyköy ve Yeşilpınar gibi yerleşimlere sınır olarak 785 dönüm üzerine kurulmuştur. Oturma mekanları bulunmamasına rağmen yürüyüş ve piknik için uygun şartlara sahiptir. Baraj gölünün kıvrımları göze çok hoş gelirken, martıların su üzerindeki danslarını izlemek hayli keyiflidir. Gün batımında, Levent-Maslak hattındaki gökdelenlerden suya ulaşan yansımalar renk zenginliğini artırmaktadır. 1972 yılında hizmete açılan baraj gölünde balık avcılığına ve suya girilmesine izin verilmiyor.
GÖKTÜRK GÖLETİ ResimleriGÖKTÜRK GÖLETİ
Fotoğraf makinenizi kurup, martıların maviyle yeşil arasında süren yaşamlarını görüntüleyebilirsiniz. Dinlenme, gezi ve İstanbul"u çevreleyen geniş ormanlardan gelen suyu tutmak için 560 dönümde oluşturulan Göktürk Göleti çevrenin önemli cazibe merkezlerinden biridir. Göktürk bölgesinde yerleşimin artması bu tür yerlerin varlığını daha önemli kılıyor. İSKİ"nin denetimindeki baraj gölü, görsel zenginliğinin yanı sıra dinlenme ve yürüyüş aktiviteleri için çok uygundur. Fotoğraf makinenizi kurup, martıların maviyle yeşil arasında süren yaşamlarını görüntüleyebilirsiniz. Buna karşılık, göletlerde yüzme ve balık avcılığına risk taşıdığı için izin verilmediğini hatırlatmakta fayda vardır.
GÖKTÜRK FİDANLIĞI ResimleriGÖKTÜRK FİDANLIĞI
Bereketli topraklar üzerindeki 328 dönümlük saha, haftanın her günü İstanbullularla dolup taşmaktadır. İstanbul"un dört köşesini yeşillendiren Çevre ve Orman Bakanlığı il Müdürlüğü"nün 1969"dan beri . J hizmet sunduğu önemli bir fidanlık. Bereketli topraklar üzerindeki 328 dönümlük saha, haftanın her günü İstanbullularla dolup taşmaktadır. Kapalı ve açık alan üretimindeki yüksek kaliteyle adeta rakipsizdir. Göktürk Fidanlığı"nda genellikle kışın yaprağını döken; Akçaağaç, Dişbudak, Yalancı Akasya, Çınar, Amerikan Meşesi, Söğüt gibi ağaçlar ile Sedir, Fıstık Çamı, Mavi Ladin, Göknar, Mavi Servi, Leylandi Servisi, Mazı ve Ardıç gibi iğne yapraklı türler yetiştirilmektedir. Ayrıca, ağaçlandırma programı gereği her yıl Karaçam, Fıstık Çamı.Toros Sediri gibi fidanlar da üretilmektedir. Mühendislerin ve uzman personelin ortak emeği ile Göktürk"te yetiştirilen binlerce fide, geleceğimizin garantisi olarak her mevsim toprakla buluşmaktadır.
GÖZTEPE ResimleriGÖZTEPE
İstanbul"u ve Boğaz"ı farklı bir panoramadan seyretmek istediğinizde Anadolu yakasında mutlaka bulunmanız gereken noktalardan biridir. İstanbul"u ve Boğaz"ı farklı bir panoramadan seyretmek istediğinizde Anadolu yakasında mutlaka bulunmanız gereken noktalardan biridir. Hele hele güzel bir günde Göztepe Mesire Yeri"ndeyseniz karşı kıyıdaki Maslak, Sarıyer ve Belgrad Ormanları"nı rahatlıkla seçebilirsiniz. Oturma masaları henüz bulunmamasına rağmen çam ağaçlarıyla çevrili düzlükler güzel bir piknik için uygun sayılabilir.
HACET DERESİ ResimleriHACET DERESİ
Küçük hacmine rağmen devasa çam ağaçlarıyla Tuzla çevresinin önemli piknik alanlarından biridir. Küçük hacmine rağmen devasa çam ağaçlarıyla Tuzla çevresinin önemli piknik alanlarından biridir. Düzlük sahada küçük oyun bahçeleri ve oturma grupları vardır. Etrafındaki yerleşimler nedeniyle mesire yerine adını veren derede bazen çevre kirliliği oluşmaktadır. Buna rağmen, bölgedeki vatandaşlar için özellikle yaz aylarında dinlenme ve piknik yapmak için tercih edilmektedir. İstanbul"da Adalar"a özgü olarak bilinen kızılcam, Anadolu yakasında sadece Hacet Deresi mesire yerinde görülebilir.
IRMAK ResimleriIRMAK
Özellikle hafta sonu başta aileler ve kalabalık gruplar olmak üzere geniş bir ziyaretçi yelpazesine hitap eder. Küçük bir ırmak boyunca yükselen anıt değerindeki ağaçların rengini ve havasını verdiği , önemli bir dinlenme sahası. Hemen girişte özenle kurulmuş tahta masalar ve düzgün alanlar piknik yapmak isteyenler için uygundur. Suyunun berraklığı ve çevrenin temizliği daha ilk anda dikkat çekiyor. Neşet Suyu"ndan başlayan koşu parkuru bu mesire yerinin içinden geçer. Ayrıca patika yollarla ormanın derinliklerine ulaşabilirsiniz. Özellikle hafta sonu başta aileler ve kalabalık gruplar olmak üzere geniş bir ziyaretçi yelpazesine hitap eder.
İMRAHOR ResimleriİMRAHOR
Mavi ve yeşilin içice girdiği mesire yeri tabiat severlerin hayli ilgisini çekmektedir. Ormanlık arazinin korunması ve su kaynaklarının değerlendirilmesi amacıyla kurulan İmrahor Göleti, aynı adı taşıdığı yerleşim yerine çok yakındır. Zamanla oluşan bitki ve canlı türleri bölgeyi neredeyse doğal bir park haline getirdi. Mavi ve yeşilin içice girdiği mesire yeri tabiat severlerin hayli ilgisini çekmektedir. Göl kıyısında oluşturulan oturma ve yürüyüş alanları hizmete açıktır. Özellikle hafta sonu başta aileler olmak üzere, okul, dernek ve işyerlerine ait gruplar tarafından tercih ediliyor, imrahor Göleti"nde suya girilmesi ve balık tutulmasına benzeri yerlerde olduğu gibi izin verilmiyor.
İNCEĞİZ ResimleriİNCEĞİZ
Cenevizliler "in 9. yüzyılda yüksek kayalara oyduğu 3 büyük mağara. Ve toprağın bereketiyle göğe uzanan ağaçlar.Tarihin ve tabiatın cömert davrandığı şirin bir vadi... Çatalca"nın yaklaşık 2500 yıl önce ilk kurulduğu bölge... Cenevizliler "in 9. yüzyılda yüksek kayalara oyduğu 3 büyük mağara. Ve toprağın bereketiyle göğe uzanan ağaçlar... Böyle bir yerde geçecek saatler insanı elbette dinlendirecek, ruhunu okşayacaktır. Piknik sahası, hemen yanından geçen dereyle ayrı bir güzelliğe bürünür. Mesire yeri içindeki restoran ve kafeterya hayli beğeni toplarken, yukarılardan süzüle süzüle gelen su kaynağı da ziyaretçilerin akınına uğruyor.
KAYMAK DOLDURAN ResimleriKAYMAK DOLDURAN
Boğaz"ın girişine uzanan Beykoz"da; "Havası suyu bir başka" denir ya, işte öyle bir yer. Boğaz"ın girişine uzanan Beykoz"da; "Havası suyu bir başka" denir ya, işte öyle bir yer. Belli ki suyunun soğukluğunu anlatmak için "Kaymakdonduran" adıyla anılıyor yüzyıllardan beri. Osmanlı döneminin ünlü Kanije Beylerbeyi Ahmet Paşa tarafından yaptırılan çeşmesinin suyu doya doya içilecek güzelliktedir. Ahşap masalarla donatılmış çimenliklerde harika bir piknik yapabilir, ya da küçük büfenin mönüsünden tadabilirsiniz. 650 dönümlük mesire yerinde, 200 yaşındaki anıt değerindeki ağaçlar hayranlık vericidir. Sonbaharda bol bol kestane toplayabileceğiniz bu sahada sincaplarla karşılaşmak da hoş bir sürpriz olacaktır.
KİRAZLI BENT ResimleriKİRAZLI BENT
Yüksek ağaçları, ince patika yolları ve tarihi Kirazlıbenti ile mutlaka görülmesi gereken mesire yerlerinden. Belgrad Ormanları içindeki diğer bir tabiat harikası. Yüksek ağaçları, ince patika yolları ve tarihi Kirazlıbenti ile mutlaka görülmesi gereken mesire yerlerinden. Piknik alanının üst kısmındaki bent, daha çok meraklıları tarafından bilinir ve mimarisiyle büyüler. 2. Mahmut"un 1818"de Kirazlı Deresi üzerine inşa ettiği bu güzel bendin yüksekliği 11.25, tepe genişliği ise 59.45 metredir, işletmeye kapalı olduğu için büfe hizmetleri verilemiyor olsa da özellikle yöresel derneklerin sıkça tercih ettiği bir alandır. Toprak yolla yapılacak gezintiler, tabiat harikası bu bölgenin tam olarak keşfedilmesini sağlayacaktır.
KÖMÜRCÜ BENDİ ResimleriKÖMÜRCÜ BENDİ
Arazi biraz engebeli olmakla birlikte göğe uzanan ağaçlarıyla farklı bir güzelliğe sahiptir. Osmanlı İmparatorluğu"nun aynı zamanda bir su medeniyeti olduğunu gösteren ilk örneklerden biri. Karanlık bent adıyla da bilinen bent, 2. Osman tarafından 1620 yılında Kağıthane deresiyle buluşan Topuz Dereciği üzerine inşa edilmiştir. Küçük su havzası aynı zamanda bir çok canlıya da ev sahipliği yapmaktadır. Hemen bitişiğinde bulunan geyik üretme sahasında bu şirin hayvanları uzaktan da olsa görmek mümkündür. Arazi biraz engebeli olmakla birlikte göğe uzanan ağaçlarıyla farklı bir güzelliğe sahiptir. Piknik ve oturma sahaları oldukça bakımlıdır. Mesire yerinin içinden geçen asfalt yol Kısırkaya Köyü"ne bağlantılıdır.
KURT KEMERİ ResimleriKURT KEMERİ
Patika yolu, koşu ve yürüyüş parkurları da mevcuttur. Osmanlı İmparatorluğu"nun aynı zamanda bir su medeniyeti olduğunu gösteren ilk örneklerden biri. Karanlık bent adıyla da bilinen bent, 2. Osman tarafından 1620 yılında Kağıthane deresiyle buluşan Topuz Dereciği üzerine inşa edilmiştir. Küçük su havzası aynı zamanda bir çok canlıya da ev sahipliği yapmaktadır. Hemen bitişiğinde bulunan geyik üretme sahasında bu şirin hayvanları uzaktan da olsa görmek mümkündür. Arazi biraz engebeli olmakla birlikte göğe uzanan ağaçlarıyla farklı bir güzelliğe sahiptir. Piknik ve oturma sahaları oldukça bakımlıdır. Mesire yerinin içinden geçen asfalt yol Kısır kaya Köyü"ne bağlantılıdır.
MARMARACIK ResimleriMARMARACIK
Hırçın Karadeniz"in dinlenip nefes aldığı, küçük bir koyla çam ağaçlarına doğru uzandığı yerdir, ister koşup oynayın, ister balık tutup yüzün, ister tabiatın sessizliğini dinleyin. Hırçın Karadeniz"in dinlenip nefes aldığı, küçük bir koyla çam ağaçlarına doğru uzandığı yerdir, ister koşup oynayın, ister balık tutup yüzün, ister tabiatın sessizliğini dinleyin. Bütün bu aktiviteler, kamp yeri, ahşap evler, kır kahvesi, lokanta, plaj, mini golf sahası ve yelken tesisleriyle birleşince Marmaracık Koyu yılın her mevsiminde ziyaretçi akınına uğruyor. Tesislerin tamamında ahşap ve tabii taşın kullanılmış olması çevreci hassasiyeti göstermesi bakımından önemli. Bir dönem, Wolksvagen otomobil tutkunlarının toplanma yeri olarak ünlenen bölge, görsel güzelliğiyle film ve fotoğraf çalışmaları için de uygun atmosfere sahiptir.
MİHRABAD ResimleriMİHRABAD
Özellikle bahar aylarında katır tırnakları ve defne kokuları arasında dolaşmak ayrı bir keyiftir. Kanlıca "nın hemen üstünde yıllara, şarkılara ve İstanbul" un bütün renklerine şahitlik etmiş bir tabiat mirası, İstanbul Boğazı"na hakim bir tepe üzerine kurulan koruluk, fıstık çamları, erguvanlar, çınarlar, serviler başta olmak üzere bir çok ağaç ve bitki türünü barındırır. Özellikle bahar aylarında katır tırnakları ve defne kokuları arasında dolaşmak ayrı bir keyiftir. Bölge, Boğaz"ın kıyısındaki yalısıyla birlikte Abdülhamit"in Berlin Büyükelçisi Sadullah Paşa"nın eşi Necibe Hanım tarafından Mısırlı Abbah Halim Paşa"nın kızı olan Rukiye Hanım"a yüz görümlüğü olarak verilmiş, prenses de yalıyı bugünkü haliyle yeniden inşa ettirmiştir. 200 dönüm üzerine yayılan mesire yeri, oturma alanları, büfesi, koşu parkuru, çocuk parkı ve diğer birimleriyle günün her saati dolup taşmaktadır. Boğaz"ın ikinci gerdanlığı F. Sultan Mehmet Köprüsü"nün en iyi göründüğü alanlardan biri olan Mihrabad, İstanbul "a gelen yabancıların da önemli uğrak noktalarındandır.
POLONEZKÖY TABİAT PARKI ResimleriPOLONEZKÖY TABİAT PARKI
Polonyalılar "ın ağırlıkta olduğu köyde, farklı bir kültür ve hayat tarzının da yansımalarını görebilirsiniz, ve camping alanları özellikle hafta sonları için idealdir. Ülkelerinin 1842"de işgal edilmesiyle, mücadelelerini yurt dışında sürdürmek isteyen bir gurup Polonyalı" nın kurduğu ve adlarını verdikleri tabiat ve yaşam diyarı. Bin bir çeşit ağaç ve bitki türüyle gelenleri kendisine hayran bırakıyor. Polonyalılar "ın ağırlıkta olduğu köyde, farklı bir kültür ve hayat tarzının da yansımalarını görebilirsiniz, ve camping alanları özellikle hafta sonları için idealdir. Güzelliği dillere destan bölge, Mustafa Kemal Atatürk"ün yanı sıra Franz List, Gustave Flaubert ve daha bir çok ünlü ismi ağırlamıştır. Dünyaca tanınan sopranomuz Leyla Gencer de burada doğmuştur.
SAZAK ÇEŞME ResimleriSAZAK ÇEŞME
Dinlenme, yürüyüş ve piknik aktiviteleri için Anadolu yakasının önemli mesire yerlerinden biridir. Dinlenme, yürüyüş ve piknik aktiviteleri için Anadolu yakasının önemli mesire yerlerinden biridir... Giriş yerinin küçüklüğüne karşılık yukarıya doğru çıkıldıkça genişleyen bir orman zenginliğine sahip. Orman içi yollarla istediğiniz köşesine ulaşabileceğiniz Sazakçeşme "de çocuklarda düşünülmüş. Siz göğe uzanan çam ağaçları altında dinlenirken, çocuklarınız kendilerine ayrılan bölümde hoşça vakit geçirebilirler. Ahşap olarak inşa edilen kafeteryasında oturup çayınızı yudumlarken, İstanbul "un Anadolu yakası ormanlarını geniş bir açıdan seyredebilirsiniz.
TAŞDELEN ResimleriTAŞDELEN
Çam, Meşe, Kayın ve Göknar ağaçlarıyla kaplı nezih bir mesire yeridir. Çam, Meşe, Kayın ve Göknar ağaçlarıyla kaplı nezih bir mesire yeridir. 800 dönüme yayılan bu güzelliği öne çıkaran asıl zenginlik ise, orman içindeki çeşmelerden gürül gürül akan ünlü Taşdelen Suyu"dur. Taşdelen"in tabiat değerleri, güler yüzlü personeli, bakımlı sahaları ve ulaşım kolaylığı ile bütünleşince Anadolu yakasının cazibe merkezi olarak öne çıkıyor. Orman içi yollarla çeşitli yönlere yürüyüş ve koşu yapma imkanı bulunmaktadır. Ailenizle oturup kendi sofranızı hazırlayabileceğiniz gibi, restoran ve büfe kısmından da bu hizmetleri talep edebilirsiniz.
Piknik Animasyon Şişme Oyun Parkı Yarışma Aktiviteleri
Karnaval Yiyecekleri Kurumsal Piknikler Piknik Için Herşey
Piknik Aktiviteleri Piknik Hazırlığı Piknik Yiyecekleri
Teknik Hizmetler İstanbul Piknik Alanları Nasıl Gidilir
Piknik Yerleri Şişme Oyunlar

İstanbul piknik alanları Galeri Resimleri

Bu Kategoride Henüz Resimler Tanymlanmamy?tyr
Copyright © 2007-2011 Organizasyon..
Telif Hakları Organizasyon'ne Aittir. Her Hakki Saklidir.All Rights Reserved

Adres : Küçük Çamlıca Mh. Üçpınarlar Cd. No:60 34696 Yılmaz İş Mrk. Üsküdar / İSTANBUL / İstanbul / Istanbul / TÜRKİYE
Telefon : +90 216 565 10 58 (Merkez)
Web Site :
http://www.organizasyon.com.tr

Tasarım
Designed and Powered
Webmaster Ayhan